Zobacz relacje z wyjazdów do Afryki, Azji i Ameryki - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Gruzja w 7 dni 18-25.09.2018

Lądowanie w Kutaisi

18-09-2018

Gruzja - najpiękniejszy skrawek Ziemi

Tak jak kiedyś Jazon po złote runo do antycznej Kolchidy, tak dzisiaj my w poszukiwaniu nowych wrażeń do Gruzji.
Nasze poznawanie tego, zdaniem Gruzinów, najpiękniejszego na świecie skrawka Ziemi, który ofiarował im Bóg w chwili stworzenia świata, rozpoczęliśmy od miasta Kutaisi.

Zwiedzanie Kutaisi

Jest to jedno z najstarszych miast na świecie, znane obecnie jako siedziba portu lotniczego czy parlamentu Gruzji i miejsce w którym znajduje się słynna wykreślona w ostatnich latach z listy UNESCO katedra. Katedra Bagrati, bo o niej mowa, króluje nad miastem. Pięknie prezentuje się ten ogromny budynek z piaskowca w promieniach zachodzącego słońca, które towarzyszyły naszej wizycie. Przebudowa katedry wzbudziła liczne kontrowersje ze względu na współczesne materiały wykorzystane w trakcie remontu.

Gruzja wita nas śpiewem

Już na początku zwiedzania czekała nas niespodzianka. Czterej Panowie w tradycyjnych gruzińskich strojach z gitarami w rękach zaprosili nas na krótki koncert pieśni gruzińskich. Muzyka, olbrzymia świątynia, miasto u naszych stóp. Czy już odnaleźliśmy skarb, który gdzieś tu na nas czeka?

Dobry początek

Mam wrażenie, że w ten sposób rozpoczyna się cudowny tydzień naszej wyprawy po Gruzji. Ale jak mogłoby być inaczej, kiedy nasz kierowca ma na imię Bondo? James Bondo?


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali:

PFR