Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Gruzja w 7 dni 18-25.09.2018

Lądowanie w Kutaisi


18-09-2018

Gruzja - najpiękniejszy skrawek Ziemi

Tak jak kiedyś Jazon po złote runo do antycznej Kolchidy, tak dzisiaj my w poszukiwaniu nowych wrażeń do Gruzji.
Nasze poznawanie tego, zdaniem Gruzinów, najpiękniejszego na świecie skrawka Ziemi, który ofiarował im Bóg w chwili stworzenia świata, rozpoczęliśmy od miasta Kutaisi.

Zwiedzanie Kutaisi

Jest to jedno z najstarszych miast na świecie, znane obecnie jako siedziba portu lotniczego czy parlamentu Gruzji i miejsce w którym znajduje się słynna wykreślona w ostatnich latach z listy UNESCO katedra. Katedra Bagrati, bo o niej mowa, króluje nad miastem. Pięknie prezentuje się ten ogromny budynek z piaskowca w promieniach zachodzącego słońca, które towarzyszyły naszej wizycie. Przebudowa katedry wzbudziła liczne kontrowersje ze względu na współczesne materiały wykorzystane w trakcie remontu.

Gruzja wita nas śpiewem

Już na początku zwiedzania czekała nas niespodzianka. Czterej Panowie w tradycyjnych gruzińskich strojach z gitarami w rękach zaprosili nas na krótki koncert pieśni gruzińskich. Muzyka, olbrzymia świątynia, miasto u naszych stóp. Czy już odnaleźliśmy skarb, który gdzieś tu na nas czeka?

Dobry początek

Mam wrażenie, że w ten sposób rozpoczyna się cudowny tydzień naszej wyprawy po Gruzji. Ale jak mogłoby być inaczej, kiedy nasz kierowca ma na imię Bondo? James Bondo?

Pojechali i napisali: