Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 23.10-4.11.2018

Poznajemy Sri Lankę


26-10-2018

Pierwsza wycieczka

Dzisiaj wybieramy się na całodniową wycieczkę. Na początek odwiedzamy świątynię buddyjską, gdzie znajduje się podobno najwyższy na świecie posąg Buddy siedzącego. Zdejmujemy buty i wchodzimy na teren kompleksu.

Odwiedzamy kolejne świątynie, zatrzymujemy się przy drzewie Bo, podziwiamy malunki na ścianach i robimy pamiątkowe zdjęcia naszej grupy.

Wspaniała restauracja

Nasz gospodarz proponuje nam miejsce na lunch. Okazuje się, że restauracja znajduje się na terenie hotelu zaprojektowanego przez G. Bawę – najbardziej cenionego architekta wywodzącego się ze Sri Lanki. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, wszystkich detali, a przede wszystkim starannego wkomponowania budynków w otaczającą je przyrodę. Po krótkiej przerwie udajemy się do ogrodów Bawy.

W tajemniczym ogrodzie

Spotykamy się z naszym przewodnikiem i wraz z nim spacerujemy po starannie zaprojektowanych ogrodach, z których roztacza się cudowny widok na rzekę. Przewodnik zwraca naszą uwagę na kolejne ciekawe miejsca, detale, opowiada o życiu projektanta tego miejsca. Miejsce przypomina trochę tajemniczy ogród, w którym za kolejnymi drzwiami odnajdujemy kolejne zachwycające miejsca: staw w kształcie motyla, cynamonowce, sekretne ścieżki.

To jeszcze nie koniec

W drodze powrotnej decydujemy się na podróż lokalnym pociągiem. Kupujemy bilety i wskakujemy do wagonu przepełnionego ludźmi wracającymi z pracy. Stoimy w drzwiach podziwiając ocean towarzyszący naszej podróży. Zmęczone, ale pełne wrażeń wracamy do naszej willi na dobrą, zdrową kolację. 

fot. K. Marczewska-Sosnowska/K.Samiec

Pojechali i napisali:

PFR