Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Szkolenie na Sycylii 10-14.10.2018

Degustacja w Marsali i urodziny Magdy


13-10-2018

Parli italiano?

W sobotę przychodzi czas na Marsalę. Tuż po śniadaniu ruszamy. Czeka nas długa droga, ale czas umilają nam opowieści Kasi, która przywołuje wiele anegdot związanych z językiem włoskim. Nikt z nas już nigdy nie zamówi expresso, ani pene :)

Degustacja w Donna Fugata

W drodze do kantyny Donna Fugata zaglądamy na saliny, by kupić sól i zobaczyć, skąd bierze się sól morska. Zanim usiądziemy do degustacji sycylijskich specjałów, zwiedzamy rodzinną firmę Donna Fugata, która robi na nas ogromne wrażenie. Mamy mnóstwo pytań do naszej przewodniczki, która z pasją opowiada o działalności przedsiębiorstwa. Sama degustacja wprawia nas w bardzo pozytywny nastrój.

Spacer po Marsali

Potem jeszcze szybkie zakupy w sklepiku i udajemy się na spacer po miasteczku o niezwykle barwnej historii, gdzie mieszają się wpływy fenickie, greckie, rzymskie, arabskie, normańskie, szwabskie i hiszpańskie. Mamy szczęście obserwować przygotowanie do ceremonii zaślubin w tutejszej katedrze. Para Młoda i niezwykle eleganccy goście przykuwają wzrok przechodniów.

Saliny w Trapani

Pijemy jeszcze kawę i próbujemy Marsali, a następnie jedziemy do salin w Trapani. Saliny to systemy basenów do odparowywania wody morskiej w celu uzyskania soli. To także rezerwat przyrody dający schronienie licznym gatunkom ptaków, m.in. różowym flamingom.

Urodziny Magdy

Na uroczystą kolację wracamy do hotelu. Jedna z naszych koleżanek ma dzisiaj urodziny, więc w porozumieniu z hotelem robimy jej niespodziankę w postaci tortu i świeczki, śpiewamy sto lat i wręczamy w prezencie książką, na której już wszyscy potajemnie się podpisaliśmy. Wieczorem pozostaje nam po raz kolejny oddać się włoskiej muzyce.

Pojechali i napisali:

PFR