Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 23.10-4.11.2018

Dzień z herbatą


29-10-2018

Jedziemy na plantację herbaty

Sri Lanka jest drugim na świecie eksporterem herbaty. Będąc tutaj koniecznie należy odwiedzić jedną z wielu plantacji herbaty znajdujących się na wyspie. Po śniadaniu ruszamy więc w kierunku rodzinnej plantacji, której herbaty wyróżniane są w konkursach na całym świecie.

Nasz przewodnik poliglota

Naszym przewodnikiem jest Xavier. Poliglota, pasjonat, człowiek pełen energii. Zachęcone jego polskim „Idziemy” ruszamy na wycieczkę. Xavier opowiada nam o produkcji herbaty białej i czarnej, pokazuje nam kauczukowce, cynamonowce i inne rośliny obecne na terenie plantacji. Co rusz zadziwia nas kolejnymi słowami w języku polskim „nóż”, „guma”, „piecyk”…

Poczęstunek

Spacer w Jego towarzystwie to prawdziwa przyjemność. Zostajemy zaproszone na werandę domu właściciela posiadłości, gdzie częstuje się nas kawałkiem ciasta i filiżanką doskonałej herbaty. Po tej krótkiej przerwie w pięknych okolicznościach przyrody ruszamy w kierunku fabryki, by poznać proces produkcji herbaty: miażdżenie, suszenie, rozdrabnianie, sortowanie. W fabryce używane są maszyny brytyjskie sprawne od ponad 140 lat!

Ostatnim przystankiem wycieczki po plantacji jest mały sklepik, w którym możemy spróbować wszystkich rodzajów herbat i zakupić prezenty dla siebie, jak i naszych bliskich. Żegnamy się z Xavierem dziękując mu za wyjątkowy czas i ruszamy w kierunku plaży, przy której zatrzymujemy się na lunch.

Nasza ukochana plaża

Po obiedzie  jest czas na słodkie lenistwo na plaży: kąpiele, o których niektóre z nas marzyły, spacery brzegiem oceanu, drzemka na piasku.

Za nami kolejny dzień pełen pozytywnych emocji. 

fot. K. Marczewska-Sosnowska/K.Samiec

Pojechali i napisali: