Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 23.10-4.11.2018

Morskie opowieści


31-10-2018

Na wieloryby...

Pobudka o godz. 5 rano i ruszamy w kierunku Mirissy skąd odpływa nasz statek w poszukiwaniu wielorybów. Pakujemy się na górny pokład, zajmujemy miejsca i wypływamy w morze. 5-godzinna wyprawa nie należy do najłatwiejszych, fale bujają naszym stateczkiem w górę i w dół, a ja przenoszę się w myślach do mojego wewnętrznego ogrodu, w których jest spokojnie i łagodnie.

Urzekające delfiny

W końcu pojawiają się pierwsze delfiny. Kilkanaście lub kilkadziesiąt maluchów wyskakuje z wody urządzając urzekający spektakl. Po chwili odkładamy aparaty fotograficzne i staramy się po prostu zapamiętać ten moment. Płyniemy dalej i dalej i spotykamy kolejne stada delfinów różnych gatunków.

Większe i mniejsze zwierzęta wyskakują z wody, a my wpatrujemy się w nie jak zaczarowane. W tym samym czasie reszta naszej pełnej mocy ekipy spędza dzień w Hikkaduwa: masaże, plaża, pływanie, targowanie się z lokalnymi sprzedawcami i zakupy. 

Pokaz tańca i wesele

Po kolacji mamy jeszcze okazję wybrać się do jednego z hoteli zaprojektowanych przez G. Bawa, w którym odbywa się pokaz tradycyjnych tańców. Siadamy w pięknie wkomponowanym w otoczenie barze i chłoniemy atmosferę.

Korzystamy też z okazji i wpraszamy się na odbywające się akurat przyjęcie weselne. Podchodzimy do młodej pary w przepięknych strojach i składamy im najserdeczniejsze życzenia. W końcu czas na pokaz tańców i powrót do willi na zasłużony odpoczynek.  

 

 

fot. K. Marczewska-Sosnowska/K.Samiec

Pojechali i napisali: