Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w Andaluzji 2-9.10.2018

Sherry, cava i mała Havana


07-10-2018

W El Rocio budzi nas śpiew ptaków – nasz piękny hotel graniczy z Parkiem Narodowym.

Konie, sztuka i sherry na dzień dobry

Dzień zaczynamy od przejazdu do wytwórni sherry. Obiekt jest imponujący, bo właściciel wytwórni jest również pasjonatem słynnych andaluzyjskich koni. Mamy więc możliwość zajrzenia do jego stajni i zobaczenia kolekcji antycznych powozów.

Potem przechodzimy przez bodegę, gdzie ogromne wrażenie robią zgromadzone tu beczki – jest ich 25 tysięcy! Panuje półmrok, a w powietrzu unosi się słodkawy zapach sherry. Bodega oprócz imponującej kolekcji pełnych beczek ma jeszcze jeden skarb – mini muzeum ze sztuką współczesną, gdzie wisienką na torcie są liczne szkice Pablo Picasso.

Ulubiona sherry królowej Anglii

Zaschło nam już trochę w gardłach od tych atrakcji, kierujemy się już do pięknej sali degustacyjnej, gdzie podano nam cztery rodzaje sherry, w tym fantastyczny trunek, który jest podobno ulubionym samej królowej Anglii.

Kadyks - europejska Havana

W dobrych humorach robimy jeszcze zakupy i jedziemy dalej – do Kadyksu. To piękne miasto nad oceanem nazywane jest czasami małą Havaną, ze względu na architekturę.

Jesteśmy już trochę głodni, stajemy więc w długiej kolejce do dobrze znanej wśród mieszkańców Kadyksu lokalnej smażalni owoców morza. Każdy z nas zabiera na wynos papierową torebkę ze smażonymi kawałkami kalmarów, rekinów, ośmiorniczek i sardynek i ruszamy w stronę plaży.

Tak – to ta sama plaża, gdzie z morza wynurzyła się Halle Berry w filmie o Jamesie Bondzie. Idealna na krótkie plażowanie z kieliszkiem cavy w ręku.

Pojechali i napisali: