Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Szkolenie na Sycylii 10-14.10.2018

Urokliwe Cefalu


14-10-2018

Pożegnanie z morzem

To nasz ostatni dzień na Sycylii. Od rana mamy wolny czas, by nacieszyć się jeszcze wszelkimi udogodnieniami w naszym hotelu. Niektórzy delektują się więc pyszną kawą na tarasie, ciesząc oczy widokiem na wspaniały ogród, a inni wybierają kąpiel w Morzu Tyrreńskim. Woda jest dziś wyśmienita.

Zwiedzamy Cefalu

Wczesnym popołudniem spotykamy się na lunchu w hotelowej restauracji. Autokar już spakowany i nasz kierowca jest gotowy by zawieźć nas do uroczego miasteczka Cefalu. Mamy niestety zbyt mało czasu by choćby podjąć próbę wspinaczki na skałę La Rocca. Ale zachwycają nas wąskie uliczki i zaułki, małe balkoniki obwieszone tkaninami i schnącym praniem. Docieramy na piaszczystą plażę, która w sezonie cieszy się ogromną popularnością. Teraz tylko kilkoro dzieci brodzi w wodzie, a widok jest wyjątkowy.

Dalej kierujemy się w stronę placu, na którym stoi przepięknie położona na tle ogromnej skały katedra z XII wieku wybudowana przez Rogera II. Katedra jest połączeniem kilku stylów: arabskiego, bizantyjskiego i normańskiego. Na placu przed katedrą małe restauracyjni i kafejki położone wśród palm zachęcają, by jeszcze ostatni raz przed wylotem do Polski przysiąść na małe espresso.

Sycylia żegna nas deszczem

Cefalu to ostatnie miejsce, które odwiedzamy. Teraz już droga na lotnisko i powrót do domu. Sycylia żegna nas deszczem i całą drogę do Katanii leje jak z cebra.

Pojechali i napisali: