Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w Toskanii 16-23.10.2018

Warszawa - Piza - Cortona


16-10-2018

Toskania wita nas deszczem

Na szczęście Plac Cudów nawet w taką pogodę robi ogromne wrażenie. Wchodzimy przez średniowieczną bramę i naszym oczom ukazuje się największe we Włoszech baptysterium, przepiękna katedra oraz najbardziej znana na świecie wieża. Niezależnie od pogody miejsce to wywiera niesamowite wrażenie.

Zachwyceni jesteśmy wnętrzem katedry: mozaiką zdobiącą ołtarz główny, pięknie rzeźbioną amboną G. Pisano czy ścianami nawiązującymi do sztuki arabskiej. Wdrapujemy się jeszcze na szczyt krzywej wieży, by spojrzeć na miasto z góry, a następnie udajemy się na...

pierwszy włoski posiłek

W niewielkiej rodzinnym lokalu próbujemy smacznej foccaci z dodatkami, do której zamawiamy lokalne toskańskie wino. 

A potem kolejny...

Po dotarciu do willi u stóp Cortony okazuje się, że czeka nas wieczora uczta przygotowana specjalnie dla nas przez naszego gospodarza Vittorio. Pięknie udekorowany stół, świece, nastrojowa muzyka. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem atmosfery.

Na stół po kolei trafiają dania kuchni toskańskiej: pyszne przystawki, domowy makaron, doskonała wieprzowina. Co chwila rozlegają się słowa pełne zachwytu dla naszego kucharza. Ostatnim punktem kolacji jest tiramisu i kieliszeczek włoskiego limoncello.

Pełni ważeń po długim dniu udajemy się na nocleg. 

Pojechali i napisali: