Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wyprawa do Peru 10-25.11.2018

Góra Siedmiu Kolorów


14-11-2018

To już dzisiaj

Pobudka wcześnie rano i ruszamy w około 3-godzinną podróż naszym busikiem. Nasz dzisiejszy cel to Góra Tęczowa zwana również Górą Siedmiu Kolorów. Miejsce to dopiero od niedawna udostępniane jest zwiedzającym, a już ze względu na ogromne zainteresowanie miejscem, prowadzone są rozmowy o wprowadzeniu ograniczeń w ilości turystów wprowadzanych każdego dnia na szlak.

Claudio – nasz lokalny przewodnik wspomina, że w tzw. wysokim sezonie na szczyt codziennie wędruje około 3 tysiące ludzi. Wysiadamy na parkingu, przebieramy się w ciepłe wygodne stroje i...

Ruszamy w kierunku szczytu

Punkt widokowy, z którego najlepiej podziwiać można jakby namalowane na ziemi kolorowe pasy, zlokalizowany jest na wysokości ponad 5 000 metrów. Idziemy powoli dając sobie czas na aklimatyzację. Kto chce może przesiąść się na konia i na jego grzbiecie dotrzeć na górę.

Co kilka kroków miejscowi ludzie oferują produkty spożywcze czy właśnie pomoc w dotarciu na szczyt. Krok za kroczkiem wspinamy się w kierunku widocznego przed nami punktu.

Niezapomniany widok!

Po około 2 godzinach atak euforii. Za nami ukazują się piękne kolorowe góry wyglądające jak dzieło malarza. Śpiewamy, tańczymy, robimy pamiątkowe zdjęcia.

Na pewno warto było wstać rano, zmęczyć się w trakcie wędrówki. Takich widoków się nie zapomina!

Pojechali i napisali: