Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wyprawa do Peru 10-25.11.2018

Najpiękniejszy trekking świata Inka Trail


15-11-2018

I znowu wstajemy wcześnie rano

Tym razem wyruszamy na jeden z najpiękniejszych trekkingów świata – Inka Trail. Przejazd pociągiem do km 104, plecaki na plecy i ruszamy przez most na rzece Urubamba, by wkroczyć na inkaski szlak prowadzący do Machu Picchu.

Prognozy pogody nie są dla nas zbyt łaskawe, więc przygotowani jesteśmy na deszcz, wiatr i inne przygody, ale już po paru krokach okazuje się, że kurtki i peleryny możemy schować do plecaków. Słońce nad głowami, zieleń wokół nas, a my powoli wspinamy się zdobywając wysokość.

Po drodze podziwiamy przepiękną przyrodę oraz pozostałości inkaskich budowli. Kolorowe kolibry, intensywna zieleń, błękit nieba nad głowami. Po kilku godzinach wdrapujemy się na ostatnie schody i przechodzimy przez Bramę Słońca.

Docieramy do Machu Picchu

Naszym oczom ukazuje się tajemnicze miasto Machu Picchu. Radość i satysfakcja wygrywają ze zmęczeniem. Grupowe zdjęcie i razem maszerujemy w kierunku pozostałości tego wyjątkowego miejsca uznanego za jeden z cudów świata.

Wchodząc do miasta w godzinach popołudniowych mamy je prawie tylko dla siebie. Brak już tłumu turystów, a dzięki temu my możemy cieszyć się wyjątkową atmosferą tego miejsca.

Wrócimy tu jeszcze jutro, by dokładnie zwiedzić kompleks, a teraz wsiadamy do autobusu i jedziemy do hotelu na zasłużony odpoczynek. 

Pojechali i napisali: