Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 23.10-4.11.2018

Słonie na Sri Lance


01-11-2018

Park Narodowy Udawalawe

Dzisiaj czas na kolejną wycieczkę dodatkową. Podczas gdy większość z nas zostaje w willi, by relaksować się na plaży lub w ogrodzie, pozostałe osoby ruszają w kierunku parku narodowego Udawalawe. Park ten według oficjalnych informacji zamieszkały jest przez ponad 600 słoni, zobaczyć w nim można krokodyle, węże, bawoły, małpki i wiele gatunków ptaków.

Nam zależy głównie na zobaczeniu słoni w naturalnym środowisku. Przyjeżdżamy na miejsce, poznajemy naszego przewodnika i samochodem terenowym ruszamy ku przygodzie. Już po chwili spotykamy w zaroślach pierwsze słonie, później dzięki czujnemu oku naszego przewodnika widzimy małpki biegające po drzewie, bawoły zażywające błotnej kąpieli, piękne kolorowe pawie i inne gatunki kolorowych ptaków.

Nauka języka polskiego

Nasz przewodnik opowiada nam o zwyczajach zwierząt, a my w zamian uczymy go ich nazw w naszym ojczystym języku. Spotykamy kolejne stada słoni, w tym maluszki mające zaledwie kilka miesięcy pilnowane przez troskliwe mamy. Dziękujemy za ten wspólny czas i ruszamy w drogę powrotną, gdzie w centrum dowodzenia światem dzielimy się wrażeniami z resztą naszej kobiecej ekipy.

fot. K. Marczewska-Sosnowska/K.Samiec

Pojechali i napisali: