Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wyprawa do Peru 10-25.11.2018

Tajemnicze linie Nazca


22-11-2018

Lot awionetką

Po całonocnej podróży docieramy do miejscowości Nazca. Krótka przerwa w hotelu i ruszamy w kierunku lotniska, gdzie podzieleni na dwie grupy, startujemy wypatrywać tajemniczych linii, z których słynie to miejsce.

Małpa, astronauta, koliber – to chyba najbardziej znane figury, których znaczenie po dziś dzień nie jest znane. Spoglądamy to na prawo, to na lewo, zgodnie z tym, co sugeruje nam pilot. Nie wszyscy dobrze znosimy lot małą awionetką, ale z pewnością jesteśmy pod wrażeniem pracy, którą wykonali miejscowi ludzie tysiące lat temu.

Oaza Huacachina

W hotelu jemy wspólne śniadanie i odpoczywamy przed kolejnym odcinkiem drogi. Dziś jedziemy w kierunku Paracas. Zatrzymujemy się jeszcze na platformie widokowej, a następnie w oazie Huacachina, gdzie wśród wydm znajduje się małe jeziorko, a wokół niego wiele restauracji i hoteli.

Miejscowość ta, jest obowiązkowym punktem na trasie turystów, a także miejscem wypoczynku dla miejscowej ludności. Krótki odpoczynek, przerwa na kawę i wyprostowanie nóg i ruszamy w dalszą drogę.

Wieczorem docieramy do naszego ostatniego hotelu na trasie w miejscowości Paracas, gdzie będziemy relaksować się przed powrotem do zimnej już Polski. 

Pojechali i napisali: