Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 5-19.12.2018

Magiczna noc


08-12-2018

Natura jest piękna!

Wspaniale trzymaliście kciuki, za co serdecznie dziękujemy – wczoraj wieczorem na jednej z plaż naszym oczom ukazała się ważąca ponad 100 kilo żółwica, składająca jaja. Misja zobaczenia gigantycznego żółwia w jego naturalnym środowisku zakończyła się powodzeniem.

To był magiczny wieczór. Wszystkie byłyśmy pod wrażeniem wysiłku, jaki wykonało zwierzę, przemieszczając się z mozołem z oceanu na plażę by znieść tej nocy około 120 jaj. To niesamowite, że mogłyśmy być świadkami tego wydarzenia. Czekając, aż zakopie jaja i zacznie drogę powrotną by wkrótce zniknąć w morskiej pianie, słuchałyśmy szumu fal i patrzyłyśmy w niebo, które tej nocy dosłownie płonęło od ilości gwiazd.

Poznajemy okolicę

Po porannej jodze, chwili odpoczynku i lunchu wybrałyśmy się tuk-tukami na przejażdżkę po okolicy. Zawitałyśmy do pracowni, w której Lankijki kultywują ponad 400-letnią sztukę tworzenia przepięknych koronek, którą na wyspie zapoczątkowały żony portugalskich kolonizatorów. To niesamowite z jaką prędkością kobiety potrafią tworzyć prawdziwe cuda! Szkoda, że takich miejsc jest na wyspie coraz mniej…

Tego popołudnia odwiedziłyśmy także Mirissę, położone niedaleko turystyczne miasteczko z piękną plażą oraz kilkoma sklepikami, w których mogłyśmy trochę „pobuszować”. Odwiedziłyśmy także buddyjską świątynię w Dondrze, a dzień zakończyłyśmy oglądając zachód słońca koło jednej, z najwyższych, czynnych latarni morskich tej części świata.

Całe szczęście, że mamy jeszcze tyle dni przed sobą – może uda nam się jakoś przyzwyczaić do szalonego stylu jazdy Lankijczyków, bo w czasie dzisiejszej wycieczki serce zabiło nam mocniej nie raz i nie dwa :-)

Na szczęście wygląda na to, że nasi kierowcy lawirowanie między samochodami i autobusami oraz wpychanie się w najwęższe luki między pędzącymi autami opanowane mają do perfekcji!

Pojechali i napisali:

PFR