Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 5-19.12.2018

Wsiąść do pociągu byle jakiego


16-12-2018

Podróż koleją

Chociaż zdecydowana większość z nas postanowiła tego dnia zostać w hotelu i odpocząć, 3 odważne przedstawicielki grupy wybrały się na przejażdżkę pociągiem. Co prawda nie była to słynna trasa wśród herbacianych wzgórz, tylko krótka podróż wzdłuż południowego wybrzeża wyspy… niemniej jednak było to ciekawe doświadczenie, którego absolutnie nie żałujemy.

Postanowiłyśmy zaszaleć i wybrałyśmy najtańszą i najbardziej zatłoczoną 3 klasę. Jak szaleć to szaleć! I… było super! Pociąg choć stary to zadbany, współpasażerowie uśmiechnięci, dotarłyśmy do celu w jednym kawałku – same sukcesy.

Lankijski small talk

Jak to na Sri Lance, jeszcze podczas stania na peronie wzbudziłyśmy zainteresowanie. Podszedł do nas dworcowy ochroniarz, miło zagaił, a po serii pytań typu: skąd jesteśmy? jak nam się podoba na Lance? Co robimy w życiu?... przeszedł do konkretów – czy jesteśmy zamężne. Kiedy już miało paść pytanie w stylu czy oby na pewno nie szukamy męża… pociąg ruszył.

Droga upłynęła nam bardzo szybko, a w Weligamie, do której dojechałyśmy spędziłyśmy bardzo miło czas. Znalazłyśmy nawet wypatrzeć jedyne przejście dla pieszych z prawdziwego zdarzenia! Co prawda z przechodzeniem przez jezdnię wcale nie było tak łatwo… ale dałyśmy radę. W końcu mamy już spore doświadczenie.

Pojechali i napisali:

PFR