Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Miejsce Mocy na Sri Lance 5-19.12.2018

Zwiedzać, zwiedzać, zwiedzać


11-12-2018

Ogromny Budda

Zwiedzania wyspy ciągle nam mało, a okolica ma wiele do zaoferowania. Upały nam nie straszne, więc postanawiamy wybrać się do dwóch buddyjskich świątyń, położonych niedaleko naszego ośrodka. W pierwszej z nich jesteśmy pod wrażeniem największego na wyspie posągu Buddy w pozycji kwiatu lotosu. Olbrzymią, ponad 50-metrową statuę widać już z daleka, jest imponująca!

Przed nami wspinaczka

Druga ze świątyń to Mulkirigala, położona jest znacznie bardziej w głębi kraju. Przed nami nie lada wyzwanie – chcemy wspiąć się na sam szczyt ponad 200 metrowej skały, by zobaczyć świątynkę, do której prowadzi ponad 500 schodów. Przy temperaturze 30 stopni, pełnym słońcu oraz wilgotności niemal 100% cel nie jest łatwy do zdobycia. Ale kto, jak nie my?

Przewodnik szalony fotograf

Już od progu świątyni wita nas przewodnik, który wkrótce okaże się także bardzo kreatywnym fotografem. Oprowadza nas po wykutych w skale licznych świątyniach, kryjących w sobie przepiękne freski oraz statuy Buddy. Tłumaczy nam ich symbolikę, opowiada o kolejnych odwiedzanych przez nas świątyniach i jaskiniach, a przy okazji co chwila znienacka przejmuje nasze aparaty i „trzaska” zdjęcia bez opamiętania.

U celu

Kiedy wreszcie stajemy na szczycie – brak nam słów. Widok jest niesamowity! Pagórki porośnięte palmami i egzotyczną roślinnością, w oddali rzeka i ocean. Warto było się namęczyć! Możemy być z siebie dumne!

Pojechali i napisali:

PFR