Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Rodzinna wyprawa do Egiptu 12-26.01.2019

Lot balonem nad Zachodnim Brzegiem


24-01-2019

Znów wczesna pobudka

Dzisiaj drugie i tak samo wczesne podejście na lot balonem. Tym razem zmienia się delegacja i Oliś zabiera na balon tatę, Basia nadal nie całkiem zdrowa więc zostaje z nami w hotelu. Okazuje się na miejscu, że dzisiaj pogoda jest duża lepsza i Olek będzie leciał balonem. W koszu poznaje syna pana kapitana, który mając zaledwie 9 lat dumnie pomaga tacie, a przy okazji zaprzyjaźnia się z Olkiem i obaj mają wielką frajdę.

Szlakiem zabytków

Po powrocie do hotelu wybieramy się na basen, a popołudniem wracamy na Brzeg Zachodni, by obejrzeć zabytki mniej popularne wśród turystów, ale niewątpliwie warte zobaczenia. Mamy zatem Grobowce Rzemieślników, Grobowce Królowych i Medinat Habu piękną kolorową świątynię.

Grobowca Nefertiti to perła

Mało ludzi, piękna pogoda i czas tylko dla nas. Tak to można zwiedzać. Po tylu latach i wielu wizytach w Egipcie miałam wreszcie okazję, by wejść do Grobowca Nefertiti, ukochanej małżonki Ramzesa II.

Tuż po wejściu oczom mym ukazał się grobowiec w kolorach żywych, intensywnych, nasyconych robiących wrażenie bardzo świeżych i nowych. Cudo. I choć cena za jego zwiedzanie jest absurdalnie wysoka to warto bezwzględnie, warto go obejrzeć. To unikat w skali wszystkich obecnie otwartych grobowców, do których wnętrza można wejść.

Robi się późno więc wracamy do naszego hotelu na kolację. Dzisiaj już nie wychodzimy do miasta, za to gościmy się u siebie.

Pojechali i napisali: