Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Rodzinna wyprawa do Egiptu 12-26.01.2019

Trzydniowy rejs po Nilu


20-01-2019

Życie na statku

Nasz rejs zaczyna się w Asuanie i trwa trzy dni. Po drodze zatrzymujemy się na zwiedzanie dwóch świątyń Komombo i Edfu. Atrakcją jest także śluza w Esnie. Życie na statku dyktują postoje oraz posiłki.

Każdy dzień zaczyna się śniadaniem, potem od 13 mamy obiad i o 19:30 kolację. Wieczorami organizowane są występy, dyskoteki czy muzyka na żywo.

Zwiedzanie podczas rejsu

Zwiedzanie odbywa się na własną rękę, codziennie na kartce wywieszonej w recepcji, znajdujemy szczegółową rozpiskę każdego dnia. Wiemy dokładnie o której przybijamy do poszczególnych miejsc i jak długo się w nich zatrzymujemy.

Przy zejściu na ląd dostajemy kartę pokładową z której musimy się rozliczyć wracając na pokład. Poza tym codziennie około 16 na górnym pokładzie jest serwowana herbata i kawa oraz ciasteczka, czyli brytyjski tea time.

Basen na pokładzie

Przy basenie, który zimą jest iście lodowaty rozłożone są leżaki i parasole, sporo gości wygrzewa się tam w słońcu. Pozostali siedzą sobie w barze, albo w pokojach, każdy z nas ma swój tarasik i widoki za oknem. Ostatniego dnia popołudniem przybijamy do Luksoru.

Pojechali i napisali: