Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w RPA 11-22.02.2019

Dzień targowy


16-02-2019

Dziś sobota

zaczynamy więc dzień od wizyty na lokalnym targu w Stellenbosch.

Następnie docieramy do Franschoek. Tutaj wspólnie oglądamy pomnik upamiętniający francuskich Hugenotów, a potem mamy ponad godzinę wolnego czasu na samodzielne odkrywanie urokliwego miasteczka, pełnego sklepików i knajpek.

Okazuje się, że wszyscy spotykamy się i tak w jednym miejscu — na lokalnym targu! W końcu dziś sobota! Targ pełen jest straganów z pamiątkami oraz stoisk z jedzeniem i winem. Trudno nie skusić się na różowe bąbelki w towarzystwie świeżych ostryg!

Pogoda nam sprzyja

Przed nami droga do hotelu w dolinie Breede River, ale po drodze zatrzymujemy się jeszcze na wyjątkowej farmie, słynącej z pięknego ogrodu herbacianego i kaplicy o futurystycznej architekturze.

Docieramy na miejsce po południu, idealnie, żeby przed kolacją spróbować lokalnego wina i schłodzić się w basenie. Od kilku dni mamy bezchmurne niebo, cudowne słońce i temperaturę ponad 30 stopni!

Kolacja degustacyjna

A wieczorem kolejne wyjątkowe wydarzenie — kolacja degustacyjna! Restauracja, do której się udajemy jest raptem kilka kilometrów od naszego hotelu, położona w pięknym ogrodzie pełnym kaktusów. Jest elegancko i bardzo, bardzo smacznie!

fot. M.Borys

Pojechali i napisali:

PFR