Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w RPA 11-22.02.2019

Na granicy oceanów


20-02-2019

Przylądek Igielny

Dziś ruszamy w drogę powrotną do Kapsztadu, ale po drodze mamy jeszcze kilka ważnych przystanków. Jednym z nich jest długo wyczekiwany przez wszystkich Przylądek Igielny, czyli najdalej na południe wysunięty punkt Afryki. Wszyscy jesteśmy podekscytowani, że jesteśmy tak daleko! Jest tutaj umowna linia, która oddziela od siebie dwa oceany — Atlantycki i Indyjski. Jest też duża mapa Afryki, po której można chodzić i która daje wyobrażenie, jak wielki i zróżnicowany jest to kontynent.

Ruszamy w dalszą drogę

Nasz kolejny postój to malutkie, urocze miasteczko Hermanus, które jest idealnym miejscem na obserwację waleni w okresie od czerwca do listopada. My niestety żadnego wieloryba nie zobaczymy, ale samo miasteczko z promenadą z widokiem na zatokę bardzo się nam podoba.

Degustacja nad jeziorem

Jedziemy dalej, bo czekają już na nas w kolejnej winnicy z degustacją win i lunchem. Kiedy docieramy na miejsce okazuje się, że stoły ustawiono tuż nad brzegiem jeziora, w przyjemnym lesie, w bezpośrednim sąsiedztwie winnicy. Zaczynamy degustacją, a następnie właściciele winnicy zabierają nas do zaprzyjaźnionej restauracji na wspaniały lunch.

Do Kapsztadu docieramy wieczorem, ale część naszej ekipy ma jeszcze siły na samodzielny spacer, wino i kolację w centrum miasta.

fot. M.Borys

Pojechali i napisali: