Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Misja Wino w RPA 11-22.02.2019

Powitanie z Afryką


12-02-2019

Witaj Afryko!

Lądujemy w Kapsztadzie o przyjemnej godzinie przedpołudniowej, dzięki czemu mamy w perspektywie jeszcze cały dzień zwiedzania. Na lotnisku czeka już na nas Ferne — nasza lokalna przewodniczka.

Jedziemy do hotelu, który położony jest przy samej promenadzie z widokiem na turkusowy ocean. Świeci słońce, jest przyjemnie ciepło, nad nami piękne, bezchmurne i niebieskie niebo. I oczywiście ten widok na słynną Górę Stołową!

Lunch w hotelu

Zaczynamy lunchem w naszym hotelu, meldujemy się i po czasie wolnym na odświeżenie po locie ruszamy na Wzgórze Sygnałowe. A stamtąd zapierające dech w piersiach widoki na całe miasto!

Kolorowe domy w Bo-Kap

W drodze na kolację udaje się nam jeszcze odwiedzić dzielnicę Bo-Kap słynącą z kolorowych domów.

Kolorowe domy w RPA

Wieczorna kolacja to prawdziwa afrykańska uczta — w pięknych wnętrzach, przy muzyce i występach artystycznych, mamy okazję spróbować potraw z całego kontynentu.

Afrykańskie menu

Jest więc sałatka ze strusiem, jest kameruńskie curry z dyni, potrawa z Tanzanii z rybą i szpinakiem, egipska potrawka z soczewicy i wiele innych. Jedzenie jest wspaniałe, afrykańskie stroje kelnerek oszałamiające, a do tego przyjemne, dobrze schłodzone południowoafrykańskie rose!

 

fot. M.Borys

Pojechali i napisali:

PFR