Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Wiosenne Miejsce Mocy na Bali 14-28.03.2019

Czas na surfing!


22-03-2019

Lekcja surfowania

Dla części naszej grupy dzisiejszy dzień, po poranku z warsztatami i jogą z Pauliną, to popołudniowy pełen relaks – masaże z szumem oceanu w tle, spacery po plaży, pływanie w basenie albo medytacja, z się którą powoli zaprzyjaźniamy. Dla części jednak minione popołudnie było znacznie bardziej aktywne. Postanowiłyśmy bowiem spróbować swoich sił w surfingu. Im bliżej byłyśmy plaży surferów i wielkich, spienionych fal, tym mniej byłyśmy pewne czy damy sobie radę. Na szczęście, gdy tylko pojawił się nasz wesoły (i umięśniony) instruktor i pokazał nam deski – wszelki strach odpuścił, a zaczęła się prawdziwa zabawa.

Very easy...

Najpierw ćwiczymy „na sucho”, na piasku. Nawet wtedy nie wygląda to łatwo. Prawdziwą walkę stoczymy jednak już w wodzie. Ale co, że niby nie damy rady? Oczywiście, że damy! Tylko jak tu w tej samej chwili machać rękami, odepchnąć się, stanąć na nogi i jeszcze wstać utrzymując równowagę? Nasz instruktor mówi, że to przecież „very easy". Kilka prób i nawet co jakiś czas udaje nam się ustać! Wow!

Surfing na wesoło

Pytacie — jak było? Wszystkie zgodnie stwierdziłyśmy, że świetnie! Było warto spróbować! Ubaw po pachy, świetna frajda. Pluskamy się w wodzie jak dzieci, a od śmiechu bolą nas brzuchy. Powoli mamy dosyć. Nawet sobie nie zdawałyśmy sprawy, że to tak bardzo męczący sport. Ale za to jaka satysfakcja, kiedy rzeczywiście uda się utrzymać na desce… Na koniec wspólne zdjęcie z instruktorem i marsz do naszego hotelu. Było super!

Pojechali i napisali: