Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Indie Południowe 23.03-9.04.2019

Pierwsze świątynie


25-03-2019

Nie spać - zwiedzać

Po fantastycznym śniadaniu (większość z nas spróbowała tego, co Hindusi jedzą zazwyczaj na śniadania), spotykamy się z naszym lokalnym przewodnikiem i ruszamy do centrum Mahaballipuram.

Na pierwszą część dnia zaplanowaliśmy spacer po świątyniach wykutych w granitowych monolitach, pochodzących z VII w. Szczegółowe i fantazyjne rzeźby robią na nas ogromne wrażenie. Ale ponieważ im bliżej południa tym upał staje się coraz bardziej nieznośny, postanawiamy wrócić do hotelu na relaks i kąpiel w basenie, tym bardziej że odczuwamy skutki jet lagu.

Zakupy i relaks

Przed powrotem zatrzymujemy się jeszcze na jednej z turystycznych uliczek miasta, ale ponieważ przyjechaliśmy poza sezonem, jesteśmy tu praktycznie jedynymi obcokrajowcami. Część z nas rzuca się w wir zakupów, a część wybiera spokojne obserwowanie ulicy nad szklanką gorącego czaju.

Muzeum Muszli Morskich

Po południu wracamy do centrum, tym razem, aby przy świetle zachodzącego słońca obejrzeć kolejne dwie świątynie, w tym słynną świątynię przy plaży. Udaje się nam także zajrzeć do Muzeum Muszli Morskich, które powstało tutaj stosunkowo niedawno, a ma w swoich zbiorach aż 40 000 różnych muszli z całego świata!

Pojechali i napisali:

PFR