Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Madagaskar 23.09-10.10.2019

Jesteśmy na Madagaskarze!


25-09-2019

Rozpoczynamy przygodę

To nasz pierwszy prawdziwy dzień na Madagaskarze, nie licząc wtorku, kiedy to po długim i dość męczącym locie starczyło nam sił już tylko na kolację w hotelowej restauracji.

Poranek wita nas bladym słońcem i śpiewem ptaków znad niewielkiego jeziorka tuż przy naszym hotelu. Po śniadaniu jedziemy przez tłoczną i głośną stolicę wyspy z powrotem na lotnisko, bo chcemy dostać się na południowy zachód, do miejscowości Tulear.

Tu czeka na nas lokalny przewodnik, który będzie nam towarzyszył podczas całego pobytu na Madagaskarze. I to w Tulear właśnie rozpoczynamy przygodę z wyspą.

Endemiczna flora Madagaskaru

Po zakwaterowaniu w hotelu i lunchu pierwszy punkt naszego programu, czyli założone nieopodal miasta arboretum – prywatny ogród botaniczny, gdzie na stosunkowo niewielkim obszarze rosną najważniejsi przedstawiciele endemicznej flory Madagaskaru. Jest więc „złote drzewo”, jest „octopus tree” i oczywiście baobaby.

Spotkanie z kameleonem

Ale najważniejsze jest chyba dla nas tego dnia spotkanie z kameleonem. Nasze pierwsze!

Kameleon jest  blisko, prawie niewidoczny wśród gałęzi, fotografowany przez nas zaczął zmieniać kolor na zielony!

Po spokojnej kawie wracamy do Tulear, gdzie odwiedzamy stragan z pierwszymi pamiątkami. Żegnamy się z przewodnikiem i spacerem wracamy do hotelu na kolację.

Pojechali i napisali:

PFR