Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Peru 6-21.11.2023

Na rowery!


10-11-2023

W Peru wstaje się z kurami

Szybkie śniadanko i jesteśmy już spakowani w busie i jedziemy w Andy!

Nasza peruwiańskie przewodniczka Irene opowiada nam różne ciekawostki — wszystko, czego nie da się wyczytać w przewodniku lub znaleźć w Internecie.

Jedziemy trasą, która łączy Pacyfik z Atlantykiem. Potem zjeżdżamy już w drogę, która powiedzie nas do doliny i Kanionu Colca. 

Miejsce pamięci

W pewnym momencie robimy przerwę. Stajemy w miejscu szczególnym. W 2000 roku auto, w którym jechała polska ekipa podróżników, spada w przepaść. 6 naszych rodaków ginie. Zapalamy świeczkę, by rozświetlić im wieczną ciemność. Chwila zadumy nad tym, jak kruche jest  ludzkie życie.

Na rowery!

Dalsza nasza droga to wspinanie się mozolnie coraz wyżej. Jeszcze herbatka coca mate w przydrożnej knajpce na 4800 m n.p.m. I jesteśmy na Przełęczy na 4900 m n.p.m i rozpoczynamy naszą przygodę z rowerami!!!

Zjeżdżamy na nich w gradzie i deszczu, słysząc w oddali zbliżającą się burzę. Mkniemy jak strzały w dół. Po 1,5 godziny jesteśmy w Chivay.

Stamtąd bezpośrednio jedziemy do urokliwie położonego hotelu. Kąpiel w gorących źródłach jest cudownym zwieńczeniem tego dnia!


Następny dzień


Pojechali i napisali:

PFR