Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kuba - rodzinne wakacje 21.06-7.07.2024

Hawana jest nasza


24-06-2024

Spacer po Hawanie o poranku

Codziennie udaje się nam pospać ciut dłużej, do rekordów wakacyjnych jeszcze daleko, ale idzie nam coraz lepiej. Za to, kto rano wstaje, ten może uciąć sobie spacer po Hawanie o poranku. Poniedziałek, zwykły dzień pracy. Coraz więcej osób w zwykłym pędzie udaje się do pracy albo szkoły. My robimy rundę nieopodal naszego hotelu i wracamy na śniadanie.

Willa Hemingwaya

Potem mamy w planach okolice Hawany. Najpierw cmentarz Colon, potem Fusterlandia, a wreszcie docieramy do niewielkiej, ale bardzo znanej willi Hemingwaya i jego ulubionej restauracji w Cojimar. Odległości są tu niewielkie, ruch na ulicach żaden.

A i tak spóźnimy się na bardzo ciekawe spotkanie z Anią, która zna Hawanę i Kubę jak nikt inny. Zabiera nas ku uciesze w szczególności dzieciaków na najlepsze lody i opowiada nieco o życiu Polki na Kubie. Poleca kilka miejsc i potwierdza, że wiele, które wybrałam, jest godnych uwagi.

Zwiedzamy

Zatem nie pozostaje nam nic innego jak ruszyć z kopyta na popołudniowe zwiedzanie. Mamy w planach oczywiście lody wskazane przez Anię, potem jedziemy na pokaz wystrzału armatniego, a wcześniej oczywiście poprzedzamy wizytę w forcie porządnym pobytem na basenie oraz smaczną kolacją. Olek cierpi, bo grajkowie szczególnie upodobali sobie jego osobę i tylko dla niego wygrywają codziennie najbardziej znane kubańskie hity.

Pokaz wystrzału jest naprawdę ciekawy, tym bardziej że oglądany o zachodzie słońca pięknie pokazuje panoramę na podświetloną już Hawanę.


Następny dzień


Pojechali i napisali: