Relacje z podróży ESTA Travel - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Kuba - rodzinne wakacje 21.06-7.07.2024

Nocleg na pół nocy


06-07-2024

Varadero 

Od rana pływanie z delfinami, a potem już droga do Varadero. Oczywiście dopiero po meczach. Docieramy do Varadero już dość późno, dostajemy dwa pokoje z widokiem na plażę. Klimatyzacja nie działa, a komarów jest 1000.

Zgłaszam w recepcji prośbę o naprawę klimatyzacji, to dla nas ostatnia noc na Kubie, musimy wypocząć, przepakować nasze walizki, klimatyzacja być musi.

I zaczyna się

Pani w recepcji z pełną świadomością dzieli gości na tych, co dają kaskę w paszportach i tych, którzy nic nie dają, jedni idą na prawo, drudzy na lewo, jedni klimatyzację mają, a do tego w pakiecie ciepłą wodę, inni mają piekło w pokoju i zimną wodę.

My jako goście jednodniowi w ogóle nie jesteśmy brani pod uwagę. Nikt nie przychodzi do pokoju, by nam pomóc, żadnej reakcji.

Zapada decyzja

Opuszczamy hotel i zaczynamy poszukiwanie innej opcji. Varadero - miejscowość najbardziej turystyczna na Kubie - musi się udać, nawet nie dopuszczam innej opcji. Jest 21:00. O 00:30 nadal jeździmy z dzieciakami i bagażami od hotelu do hotelu, opowiadając o zaistniałej sytuacji i szukamy noclegu już na pół nocy.

Wreszcie, kiedy wszyscy mamy dość, udaje się nam znaleźć bungalow na jedną noc.

Bez komentarza i w ciszy zapadamy w najbardziej wyczekiwany sen ostatnich dwóch tygodni.


Następny dzień


Pojechali i napisali: