Piloci - ESTA Travel
Biuro Podróży ESTA Poznań

Piloci

Estera Hess

Pilotuję trasy, bo to uwielbiam, nałogowo podróżuję a wraz ze mną cały dom. Czuję się świetnie w każdym zakątku świata, choć najchętniej wracam do Afryki. Swoich walizek nigdy nie chowam głęboko, uwielbiam, kiedy leżą i kuszą, są dla mnie zapowiedzią drogi i kolejnej wyprawy.

Uwielbiam lotniska, ich swoisty gwar, pozorny chaos, nawet kolejki. Jak tylko mijam drzwi lotniska jestem w trasie. Ponieważ podróżuję dla ludzi to oni są zawsze dla mnie najważniejsi na trasach obserwuję ten mętlik kolorów skóry, miks języków, tablice ze zmieniającymi się nazwami kolejnych portów i już planuję kolejne wyjazdy.

Jestem lingwistą i znajomość kilku języków otwiera mi wiele drzwi świata. Poza zabytkami, przyrodą, ludźmi na trasach muszę dobrze zjeść. To nieodłączny element moich wyjazdów.

Swoja pasją do podróżowania zarażam prywatnie Najbliższych a zawodowo swoich Turystów. Przywiązuje się do ludzi, zarówno do uczestników wypraw, jak i do kontrahentów oraz przewodników lokalnych.

W trasie jestem ekspertem od sytuacji trudnych, rozwiązań niemożliwych i kreatorem niespodzianek. Oddychaj światem wraz ze mną!

Anna Semrau

Po kilku latach pracy jako marketingowiec w jednej z warszawskich korporacji podjęłam decyzję o wyjeździe w podróż dookoła świata. Sprzedałam co tylko mogłam, wynajęłam mieszkanie i ruszyłam w drogę - najpierw do Azji, a stamtąd do Australii i Nowej Zelandii, później przez wyspy Pacyfiku do Ameryki Północnej i Centralnej.

W trakcie ponad dwuletniej podróży m.in. nurkowałam na Wielkiej Rafie Koralowej, byłam na kursie gotowania w Tajlandii, goliłam owce w Nowej Zelandii, byłam na aukcji tuńczyków w Japonii, prowadziłam kwiaciarnię w San Francisco, przyglądałam się ceremonii naghol na Vanuatu, uczyłam się hiszpańskiego w Gwatemali, byłam na trekkingu pod Annapurną i Nanga Parbat.

Po powrocie do Polski zamieszkałam w Borach Tucholskich, gdzie na co dzień prowadzę z mężem pensjonat, restaurację i browar rzemieślniczy Przystanek Tleń. I oczywiście nadal podróżuję - ostatnio często do Afryki.

Uwielbiam jeść! Jedzenie jest dla mnie bardzo ważnym elementem każdej podróży, dlatego mam swoje ulubione knajpki od Bombaju, przez Bangkok po Buenos Aires.

Oprócz podróży i jedzenia kocham fotografię, dobrą kawę i dobre piwo. Od lat zgłębiam temat wymierających plemion - dlatego w każdej podróży ważny jest dla mnie kontakt z miejscową ludnością.

Michał Semrau

Z wykształcenia jestem finansistą, który porzucił pracę w konsultingu i wyjechał na ponad dwa lata w podróż dookoła świata. Mieszkałem w Australii i w San Francisco. Uwielbiam tajską kuchnię, góry, trekkingi i jazdę na rowerze. Aktualnie jestem w trakcie realizacji projektu zdobywania najwyższych wulkanów na każdym z kontynentów. Robię pyszną kawę i świetne piwo.

Jestem cierpliwy, pogodny i pozytywny, mam wbudowany system nawigacji GPS - wystarczy pokazać mi na kilka sekund mapę dowolnego miejsca, a zaprowadzę tam Was bez mrugnięcia okiem. Prywatnie jestem restauratorem i piwowarem, ojcem dwójki dzieci, mieszkam w Borach Tucholskich.

Weronika Janaszek

Nie pilot, choć kocham podróże. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą (UAM), prywatnie szczęśliwą żoną i mamą 2 przyprawiających o zawrót głowy chłopców. Swoją drogę zawodową rozpoczęłam na studiach pracując w impresariacie, a następnie miejskiej instytucji kultury. Kolejne doświadczenia zbierałam w agencjach reklamowych, prowadząc głównie kampanie social-mediowe dla ogólnopolskich i międzynarodowych marek z branży modowej, nieruchomości, motoryzacji i FMCG. Kiedy w pewnym momencie dostrzegłam jak brakuje ludzkiego pierwiastka w codziennej pracy, postanowiłam coś zmienić i zaczęłam kilkuletnią współpracę z organizacją pozarządową działającą na rzecz zapobiegania wszelkim wykluczeniom społecznym, gdzie zajmowałam się m.in. promocją projektów i organizowaniem eventów. Ukończyłam studia podyplomowe z ekonomii społecznej na UEP.

W podróżach kocham różnorodność – raz hotel 4*, a raz własny namiot i tysiące gwiazd nad głową. Na co dzień można mnie spotkać na ścieżkach Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie biegam z moim ukochanym psem Roxi. Uwielbiam kino, teatr i dobrą książkę. Zimą jeżdżę na nartach.

W Esta Travel zajmuję się m.in. komunikacją w mediach społecznościowych i dbam o wizerunek w Internecie. Przygotowuję newslettery, aktualizuję stronę internetową i prowadzę profile na Facebooku i Instagramie.

 

Kasia Samiec

„Nie marz o swoim życiu. Żyj swoim marzeniem” – te słowa znalezione gdzieś na trasie Camino de Santiago przyświecają moim wyborom. Z wykształcenia jestem socjologiem, z zamiłowania podróżnikiem. Moją pierwszą miłością były Włochy, w których spędziłam dwa cudowne lata swojego życia. Pozostała fascynacja krajem, miłość do włoskiej kuchni i języka, wieczna tęsknota za słońcem. Italia to kraj, do którego wracam nieustannie, odwiedzając znane już, ulubione miejsca i ciągle odkrywając nowe. Za każdym razem czuję, że wracam do siebie, do domu, do miejsca, gdzie w pełni jestem sobą.

Jednak ciekawość nowych miejsc i ludzi wiecznie popycha mnie ku nowym przygodom, kierunkom, krajom. Uwielbiam piesze wędrówki po górach i po lesie. Świat natury niezależnie od tego, czy to daleka, dzika Patagonia czy znajomy las obok domu rodzinnego, nigdy mnie nie znudzi i nie przestanie zadziwiać. Połączenie zieleni drzew i błękitu nieba to najlepsze lekarstwo na stresy codzienności.

Uwielbiam spacerować po miastach, zgubić się wśród krętych uliczek lub na lokalnym targowisku, próbować nowych smaków, usiąść z filiżanką kawy i po prostu obserwować ludzi w ich codzienności.

Na własną rękę zwiedziłam większą część krajów europejskich od Portugalii po Łotwę, od Grecji po Norwegię. Pieszo samotnie wędrowałam ponad 500 km do Santiago de Compostela. Podróżowałam po Ameryce Południowej (Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Brazylia) i odwiedziłam Amerykę Północną (wschodnie wybrzeże USA i Meksyk). Gdy ktoś proponuje mi wspólny wyjazd, nie pytam „dokąd?”, ale „kiedy?”.

Pilotaż wycieczek to dla mnie okazja, by podzielić się swoją pasją z innymi, by pomóc innym odkryć to, co mnie tak bardzo zachwyca.

Karolina Łuczak

Jestem podróżnikiem z wykształcenia i zamiłowania, a przemieszczanie się to nieodłączny element mojego życia. Właściwie ciągle jestem w podróży, zwykle gdzieś między Polską, Bałkanami a Azją. Do perfekcji opanowałam sztukę szybkiego pakowania się i zasypiania w najmniej sprzyjających warunkach.

Uwielbiam zwiedzać świat powoli i godzinami obserwować życie ulicy delektując się przy tym jedzeniem w którejś z lokalnych knajpek. W świecie doceniam jego różnorodność. Tańczę salsę na Kubie, ćwiczę jogę w Indiach i rozkoszuję się przyrodą byłej Jugosławii. Uwielbiam też rozmawiać z lokalsami, nawet jeżeli teoretycznie nie znamy wspólnego języka.

Jeśli akurat nie jestem w trasie, to z pewnością siedzę w kuchni i gotuję zupę-krem, śpiewając przy tym na głos stare polskie przeboje. Patrzę na świat przez różowe okulary i staram się doceniać każdą chwilę w życiu. Jestem mistrzem wynajdywania pozytywnych stron w nawet najbardziej beznadziejnych sytuacjach, a płaczę tylko wtedy, gdy słyszę pierwsze dźwięki piosenki „ale to już było”, bo nie lubię, kiedy coś się kończy.

Paweł Nowakowski

Już jako mały chłopiec zafascynowany byłem w pewnym sensie podróżą. Wertowałem kartki wielkiego atlasu świata z domowej biblioteczki, studiując mapy i rysując flagi, podczas gdy inne dzieci preferowały zabawy w piaskownicy. Dziecięca wyobraźnia i zainteresowanie światem doprowadziło mnie do fascynacji podróżami, zaś zawodowo do ukończenia studiów z zakresu turystyki międzynarodowej oraz pracy jako pilot wycieczek (zwłaszcza po Azji Południowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej).

Na swojej ścieżce zawsze staram się „liznąć" chociaż kilku słów w lokalnym języku, znajomość nawet kilkunastu słów może diametralnie wpłynąć na nasze doświadczenie odwiedzanego kraju. Dzięki takiemu nastawieniu mogę porozumieć się z ludźmi np. po indonezyjsku czy hiszpańsku.

Zdecydowanie bliżej mi do natury aniżeli do miast, co można zobaczyć na moich zdjęciach. Kilkudniowy trekking górski ze spaniem w namiocie, rafting po niespokojnej rzece, kąpiel w wodospadzie czy surfing to meritum moich wyjazdów. Wszystkie odwiedzane przeze mnie cuda natury uwieczniam w postaci fotografii lub filmów, co sprawia mi niemałą przyjemność.

Marta Muszyńska

Nie pilotka, lecz autorka bloga podróżniczego – www.podrozniczo.pl. Absolwentka Turystyki i Rekreacji oraz Dziennikarstwa Internetowego, miłośniczka marketingu internetowego. Uwielbiam podróżować i planować wyjazdy, choć pakowanie nie jest moją mocną stroną. Zakochałam się w Hiszpanii od pierwszego spotkania z tym krajem. Chętnie odwiedzam wyspy, a moim podróżniczym marzeniem są Malediwy, Kuba oraz Ameryka Południowa. Chociaż bucket list jest długa – od zobaczenia zorzy polarnej na Islandii, przez spróbowanie pasteis de belem w Lizbonie i prawdziwego sushi w Japonii, po trekking w dżungli na Sri Lance, wejście na Kazbek i Elbrus, zobaczenie świątyni Angkor Wat w Kambodży czy Machu Picchu w Peru.

Kiedy nie podróżuję, inspiruje się wyjazdami słuchając i oglądając prezentacji innych podróżników. Uwielbiam domowe zacisze z kubkiem zielonej herbaty i książką podróżniczą. W wolnych chwilach aktywnie spędzam czas — na rowerze, basenie czy w biegowych butach. Triathlon stał się moją pasją, a kiedy nie przygotowuje się do zawodów, jeżdżę na łyżwach lub rolkach. Kocham także góry – mają magiczną moc, a zmierzenie się z nimi daje mi energię i siłę do działania.

Najmłodsza stażem w Esta Travel. Odpowiadam za obsługę administracyjno-biurową oraz zajmuję się pomocą w organizacji wyjazdów.


Spodobała Ci się ta strona? Udostępnij ją!

Pojechali i napisali: