Wygodne loty do Korei
Lot zapowiada się nadzwyczaj wygodnie. Najpierw przelot do Doha, krótka przerwa i nocny lot do Seulu.
Bardzo lubię latać Qatar Airways. Drugiego lotu pamiętamy wszyscy tylko połowę.
Przespaliśmy go i dobrze.

Estera Hess — podróżnik, traveler, pilot wycieczek zagranicznych, explorer, lingwista. Smakosz kuchni świata, amator sportów motorowych. Łowca przygód egzotycznych, ekspert w planowaniu indywidualnych wyjazdów zagranicznych. Doradca przy wyborze kierunku wakacji.
Relacjonuje:Lot zapowiada się nadzwyczaj wygodnie. Najpierw przelot do Doha, krótka przerwa i nocny lot do Seulu.
Bardzo lubię latać Qatar Airways. Drugiego lotu pamiętamy wszyscy tylko połowę.
Przespaliśmy go i dobrze.
Lądujemy w Seulu ok. 15:00. Niestety mamy sporą różnicę czasy. Siedem godzin to już odczuwalna zmiana. Na lotnisku spokój i porządek, każdy wie, dokąd ma iść, nie ma harmidru ani hałasu. Odprawa idzie naprzód bardzo sprawnie.
Przechodzimy kontrolę paszportową, mamy stempel w paszporcie i ruszamy po bagaże. To niesamowite, zanim pojawimy się przy karuzeli, a dodam,...
Trudna noc za nami, ciężko było dospać do rana. Ale walczymy ze zmianą czasu skutecznie.
Śniadanie i ruszamy na zwiedzanie miasta. By dobrze poznać jego najbardziej historyczne zakamarki, wybieramy się na zwiedzanie z przewodnikiem. Wybrałam koreańskiego, by wyciągnąć od niego jak najwięcej informacji, dość szybko okazuje się, że chłopak jest nowy w tej roli, bo jeszcze do niedawna pracował...
Dzisiaj następuje podział na grupy. Maciej zgodnie z wcześniejszym zamówieniem wybiera się na zwiedzanie strefy zdemilitaryzowanej pomiędzy Koreą Północną a Południową, a ja z dzieciakami śpimy ciut dłużej i ruszamy na zwiedzanie Seulu.
Zaczynamy od budynku w kształcie fasolki, DPD. Sam budynek bardzo mi się podoba, ale jego wnętrza kryją kopalnie pomysłów dla turystów....
Ostatni dzień w Seulu zaplanowaliśmy na zwiedzanie obiektów położonych po drugiej stronie rzeki.
Najpierw jedziemy do centrum handlowego CEOX. Przywykliśmy powoli do tego, że największe atrakcje to skupiska wokół shopping mall. Trafiamy tu z kilkoma przesiadkami metrem. Samo centrum nie jest jakieś szczególne, mimo przedpołudniowych godzin w sobotę spory tu...
Pobudka, ostatnie śniadanie, które uważamy za nudne, ale jeszcze za nim zatęsknimy.
Ruszamy metrem na dworzec. Mamy w planach przejazd pociągiem. Idzie nam bardzo sprawnie, choć to chyba rzadkość, bo nie spotykamy zbyt wielu osób w metrze z walizkami. Chyba rozumiemy dlaczego, odległości są dość spore, nie wszędzie są windy albo schody ruchome.
My tym razem po...
Krótki pobyt w Gyeongju, ale potrzebny, by zobaczyć różnice pomiędzy wielkimi miastami a prowincją. Poza tym mama Ewana podała nam najlepsze śniadanie w Korei. Zasiedliśmy na poduszkach na ziemi przy niskim stoliku. Było nie tylko smacznie, ale bardzo sympatycznie. Zostaliśmy poczęstowani przysmakami koreańskimi w wydaniu zachodnim.
Potem tylko...
Maciej wyrusza samodzielnie na śniadanie, a potem idzie kupić bilety na kapsułę. My w tym czasie próbujemy zjeść śniadanie w naszym super hotelu, które okazuje się dla nas w pełni niejadalne. Owsianka (a ja żadnej nie odpuszczę) pokonuje nawet mnie, nie tylko jest szaro-bura, ale i słona, taki gęsty zimnawy rosół, ohyda. W małych miseczkach kimchi i jakieś pikle, wodorosty z boku....
Nie udało się nam wyciągnąć na wschód słońca dzieciaków. A w Busan całkiem nieopodal nas jest najpiękniejsza świątynia w całej Korei. Ruszamy wprawdzie tuż po wschodzie słońca, ale na miejscu jesteśmy i tak sami. Nie ma tu jeszcze turystów, za to spotykamy dwie osoby, które widocznie przed pracą wpadły na szybką modlitwę. Miejsce zasłużenie zostało...
Udało się nam zarezerwować miejsca na najdłuższym i najtrudniejszym szlaku na wyspie, jednym z dwóch, który po wejściu na szczyt gwarantuje piękny widok na wulkan Hallasan w Parku Narodowym. Chyba domyślam się, czemu miejsca były jeszcze dostępne, prognozy pogody na jutro nie zostawiają wątpliwości, od 11 ma padać. Wejście na szlak jest już od 5 rano, ale moja rodzina...
"Wróciliśmy z objazdu po Maroku zachwyceni, pełni niezapomnianych wrażeń, "zaopiekowani" przez naszego lokalnego opiekuna w sposób znakomity. Przewodnicy w miastach (w Marrakeszu była pani przewodniczka) dobrze przygotowani, bardzo sympatyczni i mówiący dobrym angielskim. Riady klimatyczne i wysmakowane. Podsumowując, chcieliśmy bardzo serdecznie Paniom podziękować za organizację wycieczki, która była zrobiona w sposób wysoce profesjonalny i godny polecenia, a także za wszystkie rady przed podróżą. "
"Chciałam ogromnie podziękować za cudowny wyjazd, w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Alicja z Ewą sprawiły, że z pewnością nie zapomnę tej wyprawy do końca życia. Organizacja, program, a zwłaszcza cudowna i przyjacielska atmosfera... długo czekałam na tę wyprawę i zdecydowanie się nie zawiodłam. A wręcz przeciwnie....już prawie 3 tyg. po powrocie, a ja wracam każdego dnia myślami do tego czasu. Czekam na kolejną wyprawę z Alicją.... i oby z Ewą... dziękuję Wam Dziewczyny - jesteście wspaniałe. Całość 12/10. Pozdrawiam i do zobaczenia w drodze."
"Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zorganizowaną wycieczkę do Apulii, a w szczególności podziękować Martynie za perfekcyjną opiekę i organizację. Udało nam się nawet wspólnie odkryć nieznany dotąd akcent polski w Apulii, więc w trakcie wyjazdu staliśmy się nawet odkrywcami. "
"Chciałbym podziękować w imieniu swoim i żony za super wycieczkę, najlepsza do tej pory, na jakiej byliśmy, wszystko dopięte na ostatni guzik. No i wielkie dzięki za Izę i super przewodników!"
"Serdecznie dziękujemy ESTA TRAVEL za zorganizowanie niesamowitej wyprawy do Ugandy. To była absolutnie niezapomniana przygoda, która przyniosła nam wiele radości, emocji i niezwykłych doświadczeń. Wszystko od samego początku było perfekcyjnie zorganizowane, od transportu, zakwaterowania w malowniczych klimatycznych loggiach, po sam program wycieczki. Doceniamy Pani pasję i zaangażowanie w organizację wyprawy wyjątkowej i niepowtarzalnej. Dopracowanie wszystkich szczegółów sprawiły, że była to podróż magiczna - komfortowa i bezpieczna. Jesteśmy bardzo wdzięczni. Specjalnie podziękowania dla Pani za wsparcie na samym początku podróży kiedy nasze bilety lotnicze raz za razem były anulowane, a my przerażeni… ale co źle się zaczyna, dobrze się kończy. Pani spokój był dla nas wybawieniem."
"Dzień dobry Pani Estero. Chciałbym bardzo podziękować za wspaniałą wycieczkę. Muszę przyznać, że Pakistan zrobił na mnie ogromne wrażenie. Cieszę się, że to akurat z Pani biurem i Anią "przetarłem szlak". Nie będę się rozpisywał na temat programu, hoteli itp. ponieważ Ania zna moją opinię na te tematy i na pewno Pani przekaże (nie było na co narzekać). Jeśli chodzi o Anię, to napiszę tylko, że z taką kobietą aż chcę się podróżować. Mam nadzieję, że to nie ostatnia wyprawa z Pani biurem. Jeszcze raz dziękuję za super spędzony czas. Pozdrawiam"
"Dzień dobry, podróż na Sokotrę - zostaje w mojej pamięci zapisana złotymi głoskami!!! Krajobrazy, natura, przyroda w swej wolnej przestrzeni jeszcze nie zagarniętej przez zachłanność człowieka - CUDO!!! Ale Sokotra to nie tylko krajobrazy, to również jej mieszkańcy. Gościnność lokalnej firmy - sympatyczni, mili, uśmiechnięci, radośni, oddani dla naszej grupy!!! Proszę o przesłanie serdecznych pozdrowień dla wszystkich panów, naszych opiekunów. To była wielka przyjemność ich poznać, obserwować, uśmiechać się do nich i tańczyć z nimi w rytm ich muzyki! Bardzo dziękuję!!! Już wybieram następną wyprawę z Wami!!! Pozdrawiam "
"Dziękujemy za wspaniały program, znakomitą oprawę - pilotka i przewodnicy, znakomicie dobranych uczestników (może to przypadkowa selekcja, ale wyszła znakomicie pomimo dużej rozpiętości wieku). I oczywiście za świetną organizację wyjazdu „ku chwale Ernesta Malinowskiego”. Świetny i program i godny polecenia! "
"Dziękuję za super niesamowity wyjazd do Wietnamu, wróciliśmy przedwczoraj, ale cały czas nie przestawiłam się jeszcze na „ten świat”. Nasza przecudowna pilotka Asia zaopiekowała się nami doszczętnie, pokazała, ile wlezie i nie było pytania, na które by nam nie odpowiedziała. Jeszcze raz baaaardzo dziękujemy!"
"Właśnie wróciłam z drugiego wyjazdu z Waszym biurem w tym roku. Nie jestem osobą zbyt otwartą, opisując wrażenia i odczucia, ale nie mogę, nie wyrazić swojego zachwytu z tych pobytów. Jesteście niesamowicie profesjonalnym, rzetelnym biurem podróży. Już po pierwszym wyjeździe czułam się niesamowicie zaopiekowana, dopieszczona i zadowolona, ale pomyślałam, że to może przypadek, miałam szczęście, ale po drugim wyjeździe stwierdziłam, że to nie przypadek. Wy jesteście po prosu ŚWIETNI !!! Bardzo dziękuję za wspaniałe wakacje. Były to wyjazdy do Pauliny Młynarskiej, którą uwielbiam i na pewno jeszcze nie raz skorzystam z takich wyjazdów. Polecam biurko Esta Travel znajomym, bo wiem, że warto. Obserwuję Was w mediach społecznościowych i razem z mężem planujemy wyjazd z Esta Travel w jakieś ciekawe miejsce na Ziemi, może Azja ? Do..."
"Podróż po Egipcie typu Lux była dla nas bardzo ekscytująca, a ile wspomnień... zdjęć. Zainspirowała nas do głębszego wejścia w temat starożytnych czasów Egiptu, słuchamy, oglądamy, czytamy na ile czas pozwala. Nie jest powiedziane, że nie wrócimy tam za jakiś czas! "
"Dziękujemy! Było bardzo bardzo bardzo trudno. To była dla nas najtrudniejsza rzecz w życiu. Wiatr był potężnie silny, wiele osób zrezygnowało. Generalnie bardzo dobra organizacja podczas trekingu jak i poza. Dziękujemy serdecznie za te niesamowite wakacje. Tanzańczycy to świetni ludzie. Świetnie przeżycie! "
"Chciałam bardzo podziękować za bardzo dobrze zorganizowaną i ciekawą wycieczkę do Japonii. Wszystko było na najwyższym poziomie. Same pochwały dla Asi Barteckiej. Zawsze uśmiechnięta, pomocna i świetnie przygotowana. "
"Wyprawa na Sokotrę była spełnieniem mojego marzenia (...) Organizacja całego wyjazdu była perfekcyjna. Nie zmienia tej oceny niespodzianka w postaci zamkniętej przestrzeni powietrznej nad Jemenem, do którego należy Sokotra, odwołaniem lotów i koniecznością przedłużenia pobytu o 4 dni. Czuliśmy się dobrze zaopiekowani, zarówno przez pracowników biura w Polsce, którzy starali się rozwiązać problem, jak i cały sokotryjski team, który dbał o nas z uśmiechem i życzliwością, a nawet spełniał nasze kulinarne zachcianki w postaci homarów, ośmiornic i kalmarów. Nie zdawałam sobie sprawy, ile pysznych posiłków jest w stanie wyczarować kucharz w trudnych warunkach. Szczególne podziękowania należą się naszej pilotce Izie za jej profesjonalizm, poczucie humoru i otwartość na potrzeby uczestników. Gorąco polecam zwiedzanie Sokotry z ESTA Travel."
